Zdjęcia ślubne – inwestycja czy wydatek?

Perfekcyjnie przygotowanie ceremonii ślubnej i następującego bezpośrednio po niej przyjęcia zazwyczaj wiąże się z pokaźnymi kosztami. Być może warto zastanowić się, które z poniesionych kosztów są wydatkiem, a które… inwestycją?

Czy warto zatem przeznaczyć część budżetu weselnego na zatrudnienie profesjonalnego fotografa? I czy będzie to wydatek czy może inwestycja? Z pewnością to pytanie zadaje sobie wiele par, które właśnie zmaga się z trudami przedślubnych przygotowań.

Odpowiedź nie jest jednoznaczna i w dużej mierze zależy od tego, czym kierujemy się decydując o zatrudnieniu profesjonalnego fotografa do obsługi swojego ślubu. Jeśli kieruje nami jedynie chęć “pokazania się”, “bo koleżanka miała”, to z pewnością zdjęcia ślubne i wiążący się z nimi koszt będzie wydatkiem. Być może zbędnym.

Pamiętać jednak należy, że zdjęcia ze ślubu, to przede wszystkim wspomnienia. Czas mija, pamięć jest ulotna i obrazy pięknych, wzruszających chwil zacierają się… odchodzą ludzie, którzy nam towarzyszyli, zmieniają się znajomości… Za dziesięć, dwadzieścia lat będziemy pamiętać nasz ślub głównie tak, jak uwiecznił go w albumie zatrudniony fotograf. Warto zatem zadbać o to, aby fotografie te były jak najpiękniejsze. To w dużej mierze od fotografa zależy jak zapamiętacie ten dzień. Przygotowania do ślubu zabierają mnóstwo czasu, energii, starań. Warto by to wszystko zostało uwiecznione i pokazane w możliwie najlepszy sposób. Zatem oceniając w ten sposób fotografia ślubna ma szanse okazać się wspaniałą inwestycją, która po latach zwróci nam się  z nawiązką pięknym wspomnieniem. Czy warto? Dowiecie się za pięćdziesiąt lat! 🙂

zdjęcia ślubne, fotografia ślubna, wedding photo

6 Comment

  1. Dobrze powiedziane. Mielibyscie co przeciwko, jesli to repostne ?

  2. jacek says:

    Nie, nie mamy nic przeciwko – proszę tylko podać źródło 🙂

  3. Artur says:

    Jacku teks pierwsza liga. Krótko i na temat. pozwól, że opublikuje na moim blogu wraz z odnośnikiem.

  4. Święta prawda!

  5. True true

  6. Zdecydowanie inwestycja dla kolejnych pokoleń!

Dodaj komentarz